header_logo

Małopolski festiwal form muzycznych i tanecznych

“TALENTY MAŁOPOLSKI”

header_logo
Menu

WADOWICKI FMS 2017

XVI FESTIWAL ARTYSTYCZNY "TALENTY 2016"
30 listopada 2016 r. godz. 9.00 – eliminacje powiatowe

PROTOKÓŁ - kategoria artystyczna: muzyka i wokal

W XVI Festiwalu Artystycznym „Talenty 2016” udział uzdolnionych artystycznie dzieci i młodzieży gimnazjalnej zgłosiły ośrodki kultury z większości gmin powiatu wadowickiego.
Gminne Ośrodki Kultury zgłosiły reprezentantów po eliminacjach gminnych lub w wyniku własnej kwalifikacji. Młodzież szkół średnich została zgłoszona do udziału bezpośrednio przez szkoły ponadgimnazjalne.

W kategorii MUZYKA zgłoszono:
    I grupa wiekowa     /klasy I-III/        2 uczestników
    II grupa wiekowa    /klasy IV-VI/      6 uczestników
    III grupa wiekowa    /gimnazjum/     9 uczestników
    IV grupa wiekowa     /szkoły średnie/    2 uczestników
Łącznie 19 uczestników z następujących gmin:
Gmina Wadowice        - 7 uczestników
Gmina Andrychów        - 5 uczestników
Gmina Kalwaria        - 4 uczestników
Gmina Wieprz        - 2 uczestników
Gmina Mucharz        - 1 uczestnika

W kategorii WOKAL zgłoszono:
    I grupa wiekowa     /klasy I-III/        13 uczestników
    II grupa wiekowa    /klasy IV-VI/      23 uczestników
    III grupa wiekowa    /gimnazja/        23 uczestników
    IV grupa wiekowa     /szkoły średnie/    21 uczestników
Łącznie 80 uczestników z następujących gmin:
Gmina Wadowice        - 26 osób
Gmina Wieprz        - 6 osób
Gmina Andrychów         - 19 osób
Gmina Spytkowice        - 8 osób
Gmina Stryszów        - 1 osoba
Gmina Brzeźnica        - 11 osób
Gmina Kalwaria        - 7 osób
Gmiana Mucharz        - 1 osoba
Gmina Lanckorona        - 1 osoba

Komisję Artystyczną dla kategorii MUZYKA i WOKAL stanowili:


- KAROLINA LESZKO - Absolwentka Szkoły Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. Finalistka The Voice of Poland, trener wokalny, wykładowca w Krakowskiej Szkole Jazzu.

- PIOTR KALICKI - pianista, kompozytor, aranżer, muzyk. Wykładowca w Krakowskiej Szkole Jazzu. Jest również cenionym muzykiem sesyjnym. Członek zespołu Golec Orkiestra.

- SEBASTIAN CHMIEL – pedagog, dyrektor i instruktor Dziecięco-Młodzieżowego Teatru Muzycznego „Na Dłoni”. Wokalista zespołu „Avocado” (2008-2014 r.), z którym zagrał kilkaset koncertów i zdobył wiele wyróżnień. Trener wokalny oraz reżyser spektakli muzycznych dla dzieci.

Jury NOMINOWAŁO do nagrody głównej „Talent 2016” następujących uczestników:

NOMINACJE w kategorii – MUZYKA

I grupa wiekowa /I – III/
WOJCIECH WĄSIK – Zespół Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

II grupa wiekowa /klasy IV-VI/
BARTOSZ BERNAŚ – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Ponikwi
JULIA KOSEK – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Stanisławiu Górnym
PAWEŁ BATKO - Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Barwałdzie Dolnym
DOMINIK BUCKI – Zespół Szkół nr 4 w Zebrzydowicach

III grupa wiekowa /gimnazjum/
BEATA WANAT – Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach
ZUZANNA GLANOWSKA – Zespół Szkół nr 5 w Barwałdzie Górnym
KACPER BRYZEK – Ognisko Muzyczne „Metrum” w Andrychowie
MARTYNA MIGDAŁEK – Ognisko Muzyczne „Metrum” w Andychowie

IV grupa wiekowa /szkoły średnie/
nominacji nie przyznano

NOMINACJE w kategorii – WOKAL
I grupa wiekowa /klasy I-III/
BERENIKA GRABOWSKA – Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu
WOJCIECH MAMCARCZYK - Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu
SZYMON NIKIEL – Ognisko Muzyczne „Metrum” w Andrychowie
HELENA BOBULA – Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy

II grupa wiekowa /klasy IV-VI/
BARTOSZ SABUDA – Zespół Szkół nr 1 w Choczni
BARTOSZ NIKLIBORC – Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach
HUBERT TARGOSZ – Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach
NINA CURZYDŁO – Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy

III grupa wiekowa /gimnazja/
DANIEL NAJBOR – Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach
JULIA BRAŃKA - Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach
ADRIANNA ĆWIERTNIA - Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach
MARIA JANIK - Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach
KAROLINA FRYT – Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
ADRIANNA RUDY – Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
WERONIKA BABIK – Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach

IV grupa wiekowa /szkoły ponadgimnazjalne/
TOMASZ KRUŹNIAK - Zespół Szkół nr 3 w Wadowicach
KINGA SKRZYPEK – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
MONIKA STANEK - I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
ALEKSANDRA KARCZ – Zespół Szkół nr 2 w Andrychowie
IZABELA SNAŻYK - Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
WIKTORIA MYDLARZ - Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie

Nagrodę Główną „TALENT 2016” jury przyznało następującym wykonawcom:

TALENT 2016 w kategorii – MUZYKA

I grupa wiekowa /klasy I – III/
nagrody nie przyznano

II grupa wiekowa /klasy IV – VI/
JULIA KOSEK – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Stanisławiu Górnym

III grupa wiekowa /gimnazja/
nagrody nie przyznano

IV grupa wiekowa /szkoły średnie/
nagrody nie przyznano

TALENT 2016 w kategorii – WOKAL

I grupa wiekowa /klasy I – III/
BERENIKA GRABOWSKA – Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu
HELENA BOBULA – Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy

II grupa wiekowa /klasy IV – VI/
BARTOSZ NIKLIBORC – Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach
NINA CURZYDŁO – Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy

III grupa wiekowa /gimnazja/
ADRIANNA ĆWIERTNIA - Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach
KAROLINA FRYT – Centrum Kultury I Wypoczynku w Andrychowie

IV grupa wiekowa /szkoły średnie/
TOMASZ KRUŹNIAK - Zespół Szkół nr 3 w Wadowicach
MONIKA STANEK - I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
ALEKSANDRA KARCZ – Zespół Szkół nr 2 w Andrychowie
IZABELA SNAŻYK - Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie

Ponadto jury zakwalifikowało do eliminacji wojewódzkich XXX Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2017” następujących wykonawców z przyznanymi nominacjami:
- JULIA KOSEK – Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Stanisławiu Górnym z utworem pt. „Wariacje na temat Hiszpański”
- BERENIKA GRABOWSKA – Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu z utworem pt. „Jesienny deszcz”
- HELENA BOBULA – Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy z utworem pt. „Młoda uroda”
- BARTOSZ SABUDA – Zespół Szkół nr 1 w Choczni z utworem pt. „Trójkąty i kwadraty”
- BARTOSZ NIKLIBORC – Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach z utworem pt. „Zakazany owoc”
- NINA CURZYDŁO – Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy z utworem pt. „Jest dobrze”
- ADRIANNA ĆWIERTNIA - Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach z utworem pt. „Nieznajomy”
- KAROLINA FRYT – Centrum Kultury I Wypoczynku w Andrychowie z utworem pt. „Szukałem Cię wśród jabłek”
- TOMASZ KRUŹNIAK - Zespół Szkół nr 3 w Wadowicach z utworem pt. „Give me love”
- MONIKA STANEK - I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach z utworem pt. „Jaka róża taki cierń”
- ALEKSANDRA KARCZ – Zespół Szkół nr 2 w Andrychowie z utworem pt. „From this moment”
- IZABELA SNAŻYK - Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie z utworem pt. „Walc nowy”