header_logo

Małopolski festiwal form muzycznych i tanecznych

“TALENTY MAŁOPOLSKI”

header_logo
Menu

WADOWICKI SM 2016

PROTOKÓŁ XV Festiwal Artystyczny „Talenty 2015”
MUZYKA i WOKAL 02.12.2015 r.

W XV Festiwalu Artystycznym „Talenty 2015” udział uzdolnionych artystycznie dzieci i młodzieży gimnazjalnej zgłosiły ośrodki kultury z większości gmin powiatu wadowickiego.
Gminne Ośrodki Kultury zgłosiły reprezentantów po eliminacjach gminnych lub w wyniku własnej kwalifikacji. Młodzież szkół średnich została zgłoszona do udziału bezpośrednio przez szkoły ponadgimnazjalne.

W kategorii MUZYKA zgłoszono:
    I grupa wiekowa     /klasy I-III/        2 uczestników
    II grupa wiekowa     /klasy IV-VI/        2 uczestników
    III grupa wiekowa    /gimnazjum/    6 uczestników
    IV grupa wiekowa   /szkoły średnie/    5 uczestników
                Łącznie    15 uczestników

z następujących gmin:
Gmina Wadowice - 9 uczestników
Gmina Andrychów - 2 uczestników
Gmina Kalwaria - 4 uczestników

W kategorii WOKAL zgłoszono:
    I grupa wiekowa     /klasy I-III/        15 uczestników
    II grupa wiekowa    /klasy IV-VI/        21 uczestników
    III grupa wiekowa   /gimnazja/        23 uczestników
    IV grupa wiekowa  /szkoły średnie/    21 uczestników
                Łącznie    80 uczestników

z następujących gmin:
Gmina Wadowice - 24 osób
Gmina Wieprz - 7 osób
Gmina Andrychów - 18 osób
Gmina Spytkowice - 9 osób
Gmina Stryszów - 1 osoba
Gmina Tomice - 4 osoby
Gmina Brzeźnica - 6 osób
Gmina Kalwaria - 5 osób
Gmina Mucharz - 5 osób
Gmina Lanckorona - 1 osoba

Komisję Artystyczną dla kategorii MUZYKA i WOKAL stanowili:

ANNA GERTNER – wokalistka, śpiewaczka, dyrygentka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu solowego oraz Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie w klasie organów (muzyka kościelna)
PAULINA KARP – muzyk, akordeonistka, aranżer, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie
WŁADYSŁAW GROCHOT – muzyk, trębacz, wokalista jazzowy, członek zespołu Boba Jazz Band

Jury NOMINOWAŁO do nagrody głównej „Talent 2015” następujących uczestników:

NOMINACJE w kategorii – MUZYKA


I grupa wiekowa /I – III/
nominacji nie przyznano

II grupa wiekowa /klasy IV-VI/
nominacji nie przyznano

III grupa wiekowa /gimnazjum/
KACPER BRYZEK - Ognisko Muzyczne METRUM w Andrychowie
JAKUB KARASIŃSKI – Szkoła Muzyczna Yamaha

IV grupa wiekowa /szkoły średnie/
KONRAD ULMAN - Szkoła Muzyczna Yamaha

NOMINACJE w kategorii – WOKAL

I grupa wiekowa /klasy I-III/
WOJCIECH WĄDRZYK – Szkoła Podstawowa nr 4 Andrychowie

II grupa wiekowa /klasy IV-VI/
ELA WALCZAK – Zespół Szkół Samorządowych w Targanicach
ADRIANNA RUDY - Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
DANIEL NAJBOR – Zespół Szkół nr 1 w Wadowicach
NINA CURZYDŁO – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Brzeźnicy

III grupa wiekowa /gimnazja/
WERONIKA BABIK – Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
JULIA MARCZYŃSKA – Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
MICHAŁ TALAR – Gimnazjum nr 1 w Andrychowie
MAJA ARCHER - Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
JULIA BRAŃKA – Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach
ABIGAIL HARRISON – Wadowickie Centrum Kultury
ALEKSANDRA KSIĄŻEK – Szkoła Muzyczna Yamaha
ANNA KUŹMA – Zespół Szkół w Targanicach

IV grupa wiekowa /szkoły ponadgimnazjalne/
KATARZYNA STROJNY – Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
MARTA MIKUŁA – Ognisko Muzyczne METRUM w Andrychowie

Nagrodę Główną „TALENT 2015” jury przyznało następującym wykonawcom:

TALENT 2015 w kategorii – MUZYKA

I grupa wiekowa /klasy I – III/
nagrody nie przyznano

II grupa wiekowa /klasy IV – VI/
nagrody nie przyznano

III grupa wiekowa /gimnazja/
JAKUB KARASIŃSKI – Szkoła Muzyczna Yamaha

IV grupa wiekowa /szkoły średnie/
nagrody nie przyznano

TALENT 2015 w kategorii – WOKAL

I grupa wiekowa /klasy I – III/
nagrody nie przyznano

II grupa wiekowa /klasy IV – VI/
ELA WALCZAK – Zespół Szkół Samorządowych w Targanicach

III grupa wiekowa /gimnazja/
MICHAŁ TALAR – Gimnazjum nr 1 w Andrychowie
ANNA KUŹMA – Zespół Szkół w Targanicach

IV grupa wiekowa /szkoły średnie/
MARTA MIKUŁA – Ognisko Muzyczne Metrum w Andrychowie

Ponadto jury zakwalifikowało do finału wojewódzkiego XXIX Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2016” następujących wykonawców:
JAKUB KARASIŃSKI – Szkoła Muzyczna Yamaha z utworem pt. “Orion” Metallica
ELA WALCZAK – Zespół Szkół Samorządowych w Targanicach z utworem pt. “O mnie się nie martw”
NINA CURZYDŁO – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Brzeźnicy z utworem pt. “Moje serce to jest muzyk”
DANIEL NAJBOR – Zespół Szkół nr 1 w Wadowicach z utworem pt. “Czerwony jak cegła”
MICHAŁ TALAR -Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie z utworem „Czas katedr”
MAJA ARCHER - Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach z utworem pt. “Feeling good”
JULIA BRAŃKA – Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach z utworem pt. “Radioactive”
ABIGAIL HARRISON – Wadowickie Centrum Kultury z utworem pt. “People help the people”
ANNA KUŹMA – Zespół Szkół w Targanicach  z utworem pt. “Odkryjemy miłość nieznaną”
MARTA MIKUŁA – Ognisko Muzyczne METRUM w Andrychowie z utworem pt. “Moknie w deszczu diabeł”