header_logo

Małopolski festiwal form muzycznych i tanecznych

“TALENTY MAŁOPOLSKI”

header_logo
Menu

WADOWICKI SM 2014

PROTOKÓŁ
XIII Festiwal Artystyczny „Talenty 2013”
MUZYKA i WOKAL
25.11.2013 r.

W XIII Festiwalu Artystycznym „Talenty 2013” udział uzdolnionych artystycznie dzieci i młodzieży gimnazjalnej zgłosiły ośrodki kultury z większości gmin powiatu wadowickiego.
Gminne Ośrodki Kultury zgłosiły reprezentantów po eliminacjach gminnych lub w wyniku własnej kwalifikacji. Młodzież szkół średnich została zgłoszona do udziału bezpośrednio przez szkoły ponadgimnazjalne.

Komisję Artystyczną dla kategorii MUZYKA i WOKAL stanowili:
BEATA CZAJKA–ROLIŃSKA - absolwentka wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, instruktor wokalny w Zespole Pieśni i Tańca „Dabczyce”,
BARTŁOMIEJ SZCZEPAŃSKI - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, perkusista, nauczyciel w Szkole Muzycznej I Stopnia w Olkuszu,
SEBASTIAN CHMIEL - absolwent Wydziału Pedagogiki Muzycznej Uniwersytetu Śląskiego, pedagog, muzyk, członek zespołu „Avocado”.

W kategorii MUZYKA zgłoszono:
II grupa wiekowa/klasy IV-VI/4 uczestników
III grupa wiekowa/gimnazjum/1 uczestnik
IV grupa wiekowa /szkoły średnie/2 uczestników

Łącznie    7 uczestników z następujących gmin i szkół średnich
Gmina Wadowice - 3 uczestników
Gmina Tomice - 1 uczestnik
Gmina Andrychów    - 1 uczestnik
Gmina Kalwaria Zebrzydowska - 1 uczestnik
Zespół Szkół nr 1 w Wadowicach - 1 uczestnik

W kategorii WOKAL zgłoszono:
I grupa wiekowa /klasy I-III/11 uczestników
II grupa wiekowa/klasy IV-VI/26 uczestników
III grupa wiekowa/gimnazja/24 uczestników
IV grupa wiekowa /szkoły średnie/20 uczestników

Łącznie    81 uczestników z następujących gmin i szkół średnich:
Gmina Wadowice - 17 osób
Gmina Wieprz - 7 osób
Gmina Andrychów - 12 osób
Gmina Spytkowice - 6 osób
Gmina Stryszów - 1 osoba
Gmina Tomice - 6 osób
Gmina Brzeźnica - 9 osób
Gmina Kalwaria - 3 osoby
I LO Wadowice - 3 osoby
LO Andrychów - 2 osoby
ZS im. KEN Kalwaria - 3 osoby
ZS nr 2 w Andrychowie - 2 osoby
ZS Nr 1 w Wadowicach - 1 osoba
ZSiPO Kalwaria - 1 osoba
Zespół Szkół RCKU - 5 osób
Niepubliczne Technikum ZDZ w Andrychowie - 1 osoba
WCK - 2 osoby

Jury NOMINOWAŁO do nagrody głównej „Talent 2013” następujących uczestników:

NOMINACJE w kategorii – MUZYKA
II grupa wiekowa /klasy IV-VI/
    brak nominacji

III grupa wiekowa /gimnazjum/
    brak nominacji

IV grupa wiekowa /szkoły średnie/
ROBERT WOŁOCH - Zespół Szkół nr 1 w Wadowicach

NOMINACJE w kategorii – WOKAL

I grupa wiekowa /klasy I-III/
ANNA KLACZAK - Wadowickie Centrum Kultury
OLIWIA KONIORCZYK - Szkoła Podstawowa w Świnnej Porębie
KAMIL FRYDRYCH - Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy

II grupa wiekowa /klasy IV-VI/
MICHAŁ TALAR - Szkoła Podstawowa w nr 4 w Andrychowie
ABIGAIL HARRISON - Wadowickie Centrum Kultury
KAMILA KŁAPUT - Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach
SEBASTIAN KOCEMBA - Gminny Ośrodek Kultury w Wieprzu
KAMIL PRZYSTAŁ - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bachowicach
MARTYNA RADWAN - Zespół Szkół nr 1 w Choczni

III grupa wiekowa /gimnazja/
JULIA MARCZYŃSKA - Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
KATARZYNA STROJNY - Gimnazjum nr 1 w Andrychowie
WIKTORIA MYDLARZ - Gimnazjum nr 1 w Andrychowie
MONIKA STANEK - Gimnazjum w Tomicach

IV grupa wiekowa / szkoły średnie/
IZABELA NYCZ - Zespół Szkół nr 2 w Andrychowie
JUSTYNA SALAWA - Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej
KARINA OPYRCHAŁ - Wadowickie Centrum Kultury

Nagrodę Główną „TALENT 2013” jury przyznało następującym wykonawcom:

TALENT 2013 w kategorii – MUZYKA

    nagród nie przyznano

TALENT 2013 w kategorii – WOKAL
I grupa wiekowa /klasy I - III/
OLIWIA KONIORCZYK - Szkoła Podstawowa w Świnnej Porębie

II grupa wiekowa /klasy IV – VI/
MARTYNA RADWAN - Zespół Szkół nr 1 w Choczni
ABIGAIL HARRISON - Wadowickie Centrum Kultury
KAMILA KŁAPUT - Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach

III grupa wiekowa /gimnazja/
KATARZYNA STROJNY - Gimnazjum nr 1 w Andrychowie
WIKTORIA MYDLARZ - Gimnazjum nr 1 w Andrychowie

IV grupa wiekowa /szkoły średnie/
    nagrody nie przyznano

Ponadto jury zakwalifikowało do eliminacji wojewódzkich XXVII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2014” następujących wykonawców:

1.ABIGAIL HARRISON - Wadowickie Centrum Kultury z utworem pt. „New soul”
2.KAMILĘ KŁAPUT - Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach z utworem pt. „Nowa baśń”
3.MARTYNĘ RADWAN - Zespół Szkół nr 1 w Choczni z utworem pt. „The big, big, bang”
4.JULIĘ MARCZYŃSKĄ - Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach z utworem pt. „Dobranoc”
5.KATARZYNĘ STROJNY - Gimnazjum nr 1 w Andrychowie z utworem pt. „Tańczące eurydyki”
6.WIKTORIĘ MYDLARZ - Gimnazjum nr 1 w Andrychowie z utworem pt. „Cyrk nocą”
7.MONIKĘ STANEK - Gimnazjum w Tomicach z utworem pt. „Skłamałam”

Jury gratulując laureatom – życzy im dalszych sukcesów artystycznych w kolejnych prezentacjach estradowych.