header_logo

Małopolski festiwal form muzycznych i tanecznych

“TALENTY MAŁOPOLSKI”

header_logo
Menu

FINAŁ FT 2014

Protokół z posiedzenia jury finału wojewódzkiego
XXVII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „TALENTY MAŁOPOLSKI 2014”
w Dobczycach w dniu 17 maja 2014r.

Po wysłuchaniu i obejrzeniu 63 podmiotów wykonawczych tj. 608 uczestników, wyłonionych podczas eliminacji powiatowych, jury w składzie:

- Agnieszka Gąsiorowska z Krakowa – Sędzia I kategorii Polskiego Towarzystwa Tanecznego,
  Sędzia WDSF, trener tańca towarzyskiego
- Bartłomiej Łącki z Kielc – instruktor tańca, choreograf, tancerz zawodowy
- Adrian Kulik – instruktor tańca, choreograf, dyrektor Festiwalu „Talenty Małopolski 2014”
- Katarzyna Skawińska z Krakowa – instruktor tańca współczesnego, choreograf,
dyrektor Teatru Tańca DF
- Anna Wańtuch z Krakowa – instruktor tańca współczesnego, teoretyk tańca, tancerka

postanowiło przyznać w kategorii form tanecznych:

A) 10 Nagród Głównych w postaci tytułu: „TALENT MAŁOPOLSKI 2014”, które otrzymują
(wg kolejności prezentacji):

- Zespół WENA SNAX – Szkoła Tańca WENA w Olkuszu
- Kuba Kiełbiowski - Kraków
- Kamil Walczak – Zespół Szkół w Wolbromiu
- Julia Styrylska - Szkoła Tańca Impression w Krakowie
- Natalia Milewska - „L’art De la Danse” w Krakowie
- Duet BLACKOUT - Zespół Szkół w Tarnawie Dolnej
- Zespół DANCE EFFORT - Młodzieżowy Dom Kultury Fort nr 49 „Krzesławice”
- Zespół SZALONE MAŁOLATY – Studio Tańca FLASH w Brzeszczach
- Grupa REAKCJA II - Szkoła Tańca i Ruchu Reakcja w Wieliczce
- Zespół GRW TEAM - Szkoła Tańca GRAWITACJA w Oświęcimiu

Przyznanie Nagrody Głównej – „TALENT MAŁOPOLSKI 2014” jest równoznaczne z zaproszeniem
do udziału w Koncercie Laureatów w Dobczycach w czerwcu 2014r.

B) 17 wyróżnień, które otrzymują (wg kolejności prezentacji):

- Zespół JAMAICA WAVE - Studio Tańca "R" w Dobczycach
- Zespół WENA JUNIOR – Szkoła Tańca WENA w Olkuszu
- Zespół ODJAZDERSI CREW - Kraków
- Zespół KLASA 3D - Szkoła Podstawowa nr 162 w Krakowie
- Zespół WENA KIDS - Szkoła Tańca Wena w Krakowie
- Formacja Choreograficzna KOLORY – GRUPA BLUE II - Centrum Kultury i Wypoczynku
w Proszowicach
- Zespół PERFECT - Szkoła Tańca Impression w Krakowie
- Grupa Tańca Nowoczesnego MINI MINI - Centrum Kultury „Ruczaj” w Krakowie
- Formacja Choreograficzna KOLORY – GRUPA BLUE I - Centrum Kultury i Wypoczynku
w Proszowicach
- Zespół DANCE EFFORT II - Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie
- Zespół Taneczny KROPKI, KRESKI - Szkoła Tańca Impression w Krakowie
- Duet BLACK & WHITE Paulina Szczepaniec i Barbara Polak - Kraków
- Duet Zuzanna Michta i Natalia Kornaus - MDK Fort nr 49 „Krzesławice” w Krakowie
- Zespół FLAME - Szkoła Tańca Elita Dance Center w Krakowie
- Klaudia Rąba - Szkoła Tańca GRAWITACJA w Oświęcimiu
- Duet Irena Wiktor, Ewelina Przystał – Garboszyce, Zator
- Grupa REAKCJA I - Szkoła Tańca i Ruchu Reakcja w Wieliczce

C) Nagrodę Senatora Stanisława Bisztygi dla najlepszego wykonawcy z powiatu myślenickiego, którą otrzymuje Zespół JAMAICA WAVE ze Studia Tańca "R" w Dobczycach.

Jury serdecznie dziękuje wszystkim wykonawcom, ich instruktorom, nauczycielom, rodzicom, opiekunom i animatorom za prezentacje programów konkursowych.

Jury szczególnie gorąco w imieniu własnym, a także wszystkich uczestników dziękuje Panu Dyrektorowi Andrzejowi Topie oraz pracownikom merytorycznym, technicznym i administracyjnym
Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach, a w szczególności:
- Pani Katarzynie Maj,
- Pani Aleksandrze Klich,
- Pani Dorocie Płonce,
- Panu Łukaszowi Piwowarczykowi,
za podjęcie trudu organizacyjnego, profesjonalną realizację finału wojewódzkiego, gościnność, wszechobecną życzliwość i serdeczność.

Jury dziękuje również Panu Prezesowi Grzegorzowi Garguli oraz członkom Stowarzyszenia Sztuki
i Edukacji Artystycznej w Krakowie za opiekę merytoryczną nad Festiwalem.

Jury w imieniu własnym, wszystkich uczestników oraz organizatorów Festiwalu serdecznie dziękuje:
- Panu Senatorowi Stanisławowi Bisztydze,
- Panu Janowu Hartabusowi – Piekarnia–Cukiernia „DOM CHLEBA”,
- Panu Janowi Burkatowi - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "JAN",
- Państwu Annie i Adamowi Proficzom – Firma AKCES DANCE z Krakowa,
- Pani Danucie Ścibor – Gospodarstwo Agroturystyczne „Ściborówka”,
- Panu Bartoszowi Cwynarowi - Myślenice iTV Telewizja Powiatowa,
- Panu Jarosławowi Chęć - Myślenice iTV Telewizja Powiatowa,
- Panu Arturowi Chęć - Myślenice iTV Telewizja Powiatowa,
- Panu Bogdanowi Mickowi – „Piwnica pod Baranami” w Krakowie,
- Pani Agacie Peteli – Radio PLUS Kraków ,
- Panu Maciejowi Hołujowi – Miesięcznik SEDNO,
- Pani Katarzynie Hołuj – Dziennik Polski,
- Panu Krystianowi Bieleckiemu,
- Panu Filipowi Wańtuchowi,
- Panu Mateuszowi Hankusowi,
- Panu Waldemarowi Pączkowi,
- Maltańskiej Służbie Medycznej,
- Wolontariuszom z Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce”,
za wsparcie tegorocznej edycji Festiwalu „TALENTY MAŁOPOLSKI 2014”.

Jury gratulując wszystkim Laureatom Festiwalu, z uwagą będzie śledzić ich dalszy rozwój artystyczny.

Na tym protokół zakończono.

Dyplomy za wyróżnienie będą do odebrania u organizatorów eliminacji powiatowych od 3 czerwca 2014r.